מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

ערבית – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ערבית
nf. Arabic (language)
 
adj. evening; evening prayer
 
ערבי
adj. Arab, Arabic, Arabian

ערבית – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ערבית
(נ') שפת בני ערב, לשון הערבים
 
(ת') ערב, לפני הלילה, תחילת הלילה, חשיכה; תפילת הערב, מעריב
 
ערבי
(ת') של הערבים, מארצות ערב, שמקורו בערב, של השפה הערבית

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ערבית

ערבית (בערבית: اللغة العربية; תעתיק חופשי: א-לוּעָ'ה אל-עַרַבִּייַה; תעתיק מדויק: אללע'ה אלערביה; ) היא שפה בענף הדרומי של השפות השמיות המערביות בתוך קבוצת השפות השמיות של משפחת השפות האפרו-אסיאתיות. ככזאת היא קרובה מאוד לעברית ולארמית, ששייכות לענף הצפוני של השפות השמיות המערביות. הערבית הספרותית (اللغة العربية الفصحى, "אללע'ה אלערביה אלפצחא") משמשת בעיקר לכתיבה ולתקשורת בכל רחבי העולם הערבי, והיא בעלת תפקיד מפתח בחיי כל המוסלמים, שכן היא משמרת את שפת הקוראן, אשר נכתב בלהג הערבית של שבט קורייש. לצד הערבית הספרותית קיימת גם ערבית מדוברת (הנקראת בניבים המזרחיים: العامية, "אלעאמיה", ובניבים המערביים: الدارجة‎, "אד-דארג'ה"), ולה ניבים (דיאלקטים) רבים, שמשמשים שפת אם לכ-180 מיליון בני אדם ברחבי אסיה ואפריקה (לדוגמה, ערבית לבנוניתמצריתמרוקאית ופלסטינית). הערבית היא שפה רשמית (לאו דווקא יחידה) כמעט בכל מדינות המזרח התיכון (כולל את ישראל אך להוציא את איראן ואת טורקיה) ובכל מדינות צפון אפריקה. כמו כן היא אחת מהשפות הרשמיות של ארגון האומות המאוחדות.

לערבית יש ממד דתי: לפי הנביא מוחמד, שפתו של האדם הראשון בגן-עדן הייתה ערבית, והיא נלקחה ממנו לאחר שחטא, אז הוא החל לדבר בסורית. רק כשהאדם חזר בתשובה, האל החזיר לו את ידיעת השפה הערבית. כשפת הקוראן נחשבת לשון הקודש של דת האסלאם. לפי דת זו, אלוהים נתן את הקוראן לידי הנביא מוחמד במפורש בשפה הערבית. כל גרסה מתורגמת של הקוראן נחשבת משום כך נחותה בערכה. הערבית משמשת כשפת פולחן בדת המוסלמית, שעל פיה - כל מוסלמי נדרש לדעת את השפה.

לערבית יש גם ממד לאומי: השפה הערבית הספרותית הייתה מיסודות הפאן-ערביות ומיסודות הלאומיות הערבית אשר ראתה בדוברי הערבית במזרח התיכון אומה אחת בעלת שפה, תרבות, ומורשת היסטורית משותפת. עבד אלגני אלנאבלסי טוען כי הגדרת "ערבי" היא בעבר, בהווה ובעתיד מי שיכול לדבר ערבית באופן טבעי וללא קשיים, כשהניב אינו פוגע בהיותו ערבי.


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ערבית
 
ערבית (מעריב), אחת משלוש תפילות היום. נאמרת בערב. על פי האגדה תיקן את התפילה יעקב אבינו, בלכתו מבאר שבע לחרן: "ויפגע במקום וילן שם, כי בא השמש" (בראשיצ כח יא), ו"אין פגיעה אלא תפילה" (ברכות כו ב).
זמן התפילה נפתח, על פי רוב הדעות, בשעת...   רוצים לדעת עוד? 
ערבית (Arabic)
 
ערבית, לשון שמית המשתייכת לענף הדרום מערבי במשפחת השפות השמיות. ערבית היא שפת הקוראן ועל כן נחשבת בעיני המוסלמים לשפה קדושה. כמו כן, היא שפה המדוברת בקרב רוב תושבי המזרח התיכון ואזור צפון אפריקה.
במהלך השנים עברה הערבית גלגולים שונים...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9