מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

בריטניה – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
בריטניה
n. Britain, GB., Britannia, Brit.

בריטניה – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
בריטניה
(ש"ע) אנגליה, סקוטלנד וצפון אירלנד, מדינה גדולה במערב אירופה

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
הממלכה המאוחדת

הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנדאנגלית: The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) היא מדינה השוכנת באיים הבריטיים, לא הרחק מחופיה המערביים של יבשת אירופה, מול צרפת. הממלכה המאוחדת היא הציר המרכזי של 54 מדינות חבר העמים הבריטי, שבראשן עומדת המלכה אליזבת השנייה, המכהנת מאז 1952. כמו במונרכיות אחרות באירופה בימינו, סמכותה של המלכה מצומצמת ביותר, ותפקידה בעיקרו טקסי, אם כי (בניגוד ליתר המונרכיות החוקתיות) בממלכה המאוחדת כל מוסדות השלטון עדיין כפופים להלכה למלכה.

הממלכה המאוחדת היא המדינה ה-22 בגודלה מבחינת אוכלוסייה, עם אוכלוסייה המוערכת בכ-64.5 מיליון תושבים. היא מונרכיה חוקתית עם מערכת דמוקרטית פרלמנטרית של שלטון. בירתה היא לונדוןעיר גלובלית חשובה ומרכז כלכלי עם אוכלוסייה אורבנית של 10,310,000 תושבים, והיא הרביעית בגודלה באירופה והשנייה בגודלה ב. המדינה מורכבת מארבע אומות (המכונות אומות הבית, באנגלית: Home Nations) שבעבר התקיימו כמדינות נפרדות: אנגליהויילססקוטלנד וצפון אירלנד. בעבר אירלנד הייתה חלק מהממלכה אך היא פרשה מהאיחוד בשנת 1921 ולממלכה המאוחדת נותרה צפון אירלנד, שמהווה שישית בלבד מהאי האירי.

מאז התפרקות האימפריה הבריטית הממלכה המאוחדת כבר לא מעצמת על, אך היא בעלת אחד הצבאות הגדולים בעולם והיא אחת מהמעצמות המתועשות והחזקות בתבל. הכלכלה שלה היא מהמשגשגות בעולם והיא המדינה בעלת התקציב השלישי בגודלו בעולם. הממלכה המאוחדת חברה באיחוד האירופי, ב- G8 ב- G20 ובאו"ם והיא המדינה המרכזית בחבר העמים הבריטי, שכולל את רוב המדינות שהיו בעבר חלק מהאימפריה הבריטית.


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
בריטניה (Britain)
 
בריטניה, שמה הרשמי: הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד (The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), מוכרת גם בשמותיה הלא רשמיים: הממלכה המאוחדת (UK; United Kingdom), בריטניה הגדולה (Great Britain), ואנגליה (England) -...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9