מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

שושלת – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
שושלת
nf. dynasty, line, pedigree, descent, ancestry, stem, stock

שושלת – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
שושלת
(נ') השתלשלות דורות, אילן יוחסין, השתייכות משפחתית, סדר היוחסין

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
שושלת

שושלת היא שורה של שליטים השייכים לאותה משפחה, הנמשכת במשך דורות רבים. שושלת, העוברת בדרך כלל רק דרך הצאצאים הזכרים, נקראת גם "בית" (בעיקר באירופה), כגון בית הבסבורג. המונח משמש לעתים גם כדי לתאר את התקופה בה אותה משפחה שלטה, או את האירועים והאופנות של אותה התקופה, למשל "אגרטל שושלת מינג" או סגנון טיודורהיסטוריונים  בדרך כלל נוהגים להתייחס להיסטוריה של מדינה מסוימת בתוך מסגרת של רצף שושלות, במיוחד באומות כמו סיןמצרים העתיקה וממלכת פרס. רוב ההיסטוריה הפוליטית של אירופה הושפעה או נשלטה על ידי שושלות כמו השושלת הקרולינגיתהשושלת הקאפטינגיתשושלת הבסבורגשושלת סטיוארטשושלת הוהנצולרן ושושלת רומנוב.

עד המאה ה-19 היה זה מובן מאליו שאחד מתפקידיו הלגיטימיים של המלך היה להגדיל את שושלתו, כלומר, להגדיל את שטחיהם, עושרם וכוחם של בני משפחתו.


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
הוהנצולרן, שושלת (Hohenzollern)
 
הוהנצולרן, משפחת אצולה גרמנית, שנודעה לראשונה במאה ה-11; שלטה על נסיכות ברנדנבורג, הקימה את מלכות פרוסיה וכמה מבניה היו קיסרים בגרמניה.
אלברכט מברנדנבורג, מפקד מיסדר האבירים הטבטונים, קיבל את הדת הלותרנית, החרים את אדמות המיסדר והקים את...   רוצים לדעת עוד? 
הוהנשטאופן, שושלת (Hohenstaufen)
 
הוהנשטאופן, שושלת מלכים בגרמניה, שמלכה על הקיסרות הרומית הקדושה מ-1138 ועד 1254.
פרידריך, דוכס שווביה (1105-?), ייסד את השושלת, וקונרד ה-3 היה ראשון בניו שהיה לקיסר. פרידריך ה-1 "ברברוסה", היינריך ה-6 ופרידריך ה-2 היו מבניה. סופה של השושלת...   רוצים לדעת עוד? 
מוראביטים, שושלת (Al-Murabitun)
 
מוראביטים (אל-מוראביטון), שושלת של שליטים מוסלמים ששלטו בספרד המוסלמית ובחלק נרחב מצפון אפריקה במאות ה-11 וה-12. מקור השושלת בתנועה של מוסלמים קנאים שצמחה בקרב שבטי ברברים באזור הסהרה. תנועת אל-מווחידון שמה...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9