מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

ירושלים – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ירושלים
n. Jerusalem

ירושלים – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ירושלים
(ש"ע) עיר הבירה של ישראל, עיר-הקודש

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ירושלים

יְרוּשָׁלַיִםערבית: القـُدْس, או أُورشَلِم) היא עיר הבירה של מדינת ישראל והעיר הגדולה ביותר בה, עם 849,800 תושבים (נכון לשנת 2014). בירושלים שוכנים מוסדות הממשל של ישראל: הכנסתבית המשפט העליוןמשכן הנשיא ובית ראש הממשלה. ירושלים שוכנת בהרי יהודה, על קו פרשת המים הארצי של ארץ ישראל המערבית, בין הים התיכון לים המלח, ברום של 570 עד 857 מטר מעל פני הים.

העיר מקודשת ליהדות, לנצרות ולאסלאם, והיוותה מרכז חיי העם היהודי בימי קדם ומושא געגועיו בזמן שהייתו בגלות. משום מרכזיותה בעולמם של המאמינים, הייתה העיר מוקד למלחמות וסכסוכים הנמשכים עד עצם היום הזה. מאז סוף המאה ה-19 התפתחו סביב העיר העתיקה שכונות העיר החדשה, אשר ב, מהוות את רובה המוחלט של העיר. במרכזה של ירושלים השלמה עומד הר הבית, שמפריד בין מערב ירושלים למזרח ירושלים.

בשנת 1981 הוכרזה העיר העתיקה של ירושלים כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו של האומות המאוחדות, והיא נמצאת ברשימת האתרים בסיכון.


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ירושלים (Jerusalem)
 
יְרוּשָׁלַיִם, בירת ישראל והעיר הגדולה בארץ. עיר קדושה ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים. שוכנת בהרי יהודה.
ירושלים מורכבת מירושלים המזרחית, ובכלל זה העיר העתיקה, רכס הר הזיתים וסביבתו, וירושלים המערבית על שכונותיה החדשות (מאז המאה ה-19). העיר...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
מילון אבן ספירהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ירושלים
בחינת יסוד החיצון של המלכות, נקראת בשם ירושלים. וגם בחינת העטרה שבה נקראת בשם ירושלים, שהיא נקודת המלכות דנוקבא. (תע''ס חלק ט').

© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9