מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

תאגיד – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
תאגיד
nm. corporation
 
להאגיד
v. to incorporate

תאגיד – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
תאגיד
(ז') אגודה, חברה, שותפות, איגוד, חבר, התאגדות, התקשרות לשם יצירת גוף משפטי אחד
 
להאגיד
(פ') להכניס לתאגיד, לארגן כגוף, לחבר, למזג, לאחד

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
תאגיד

תאגיד הוא התאגדות של אדם אחד או יותר לכלל ישות משפטית בעלת מטרות, הפועלת בנפרד מבחינה משפטית מבעליה, מעובדיה או חבריה (תופעה המכונה "תכונת האישיות המשפטית הנפרדת"). ככזה התאגיד כשר לבצע פעולות משפטיות ולשאת בהתחייבויות משפטיות, כאילו היה אדם. התאגיד כפוף לחוקים ולתקנות המיוחדים לסוג התאגידים אליו הוא משתייך. מכלול הדינים העוסקים בתאגידים קרוי דיני תאגידים.

בעלי התאגיד יכולים להיות אדם, קבוצת אנשים או תאגידים אחרים. בהתאם לחוק הפרשנות, תשמ"א-1981 מוגדר תאגיד כ"גוף משפטי, כשר לחיובים, לזכויות ולפעולות משפטיות".


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
תאגיד (Corporation)
 
תאגיד, אדם או קבוצת אנשים היוצרים ישות משפטית עצמאית בעלת מטרות שונות. פעילות התאגיד נפרדת מבחינה משפטית מן האנשים המבצעים בשמו את הפעילויות השונות. התאגיד, מנגנוניו, והתנאים לפעילותו מוגדרים במדינת ישראל בחוקים שונים, שבראשם "חוק החברות -...   רוצים לדעת עוד? 
קונצרן (Concern)
 
קונצרן, חברת ענק, מספר חברות הפעילות בכמה תחומים, העשויים להיות שונים זה מזה והמאוגדות בקבוצה אחת. עפ"י רוב נקרא הקונצרן ע"ש חברת האם שבראשו. קבוצת החברות מפרסמת מאזן ודו"חות כספיים...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9