מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

משפחה – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
משפחה
nf. family, kin, kindred, ilk, hearth; clan; kind
 
שפחה
nf. maid servant, slave, handmaid, handmaiden, skivvy
 
פחה
nm. pasha

משפחה – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
משפחה
(נ') בני בית, קרובי דם, בית אב; שבט, חמולה, מטה, מקורבים; סוג, זן, מין, מחלקה, כיתה, סדרה, קטגוריה
 
שפחה
(נ') אמה, משרתת, עבד ממין נקבה, עוזרת, משועבדת, כנועה, ענווה
 
פחה
(ז') מושל, נציב, שליט, שר, תואר אצולה תורכי

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
משפחה

משפחה היא מוסד חברתי המאגד יחידים לקבוצה שיתופית הדוקה. במשמעות הנפוצה של מושג זה משפחה נוצרת על ידי שני בני זוג הנישאים זה לזה, וכוללת גם את ילדיהם. במשמעות רחבה יותר, המשפחה כוללת קרובים נוספים, כגון הורים של בני הזוג, אחים וכדומה. משפחה נוצרת גם ללא קשר רשמי של נישואים, כאשר בני הזוג הופכים לידועים בציבור. כאשר אחד מבני הזוג נפטר, או שבני הזוג מתגרשים או נפרדים, המשפחה הופכת למשפחה חד-הורית.

במרוצת המאה ה-20 ניתנה למושג "משפחה" משמעות רחבה יותר בחברה המערבית, לפיה יחידה משפחתית היא קבוצה חברתית של שני אנשים או יותר המזהים את עצמם כקשורים זה לזה. לרוב על ידי קשר דם, נישואין או אימוץ וחיים ביחד ביחסי קרבה ואף תלות הדדית.


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
משפחה (family)
 
משפחה, קבוצה בסוציולוגיה, מיחידות היסוד של הארגון החברתי בכל חברה וחברה. לפי הפשוטה שבהגדרות, משפחה היא קבוצה ראשונית שההשתייכות אליה נקבעת לפי קשרי דם, קשרי נישואין ודיני משפחה. אולם אף הגדרה זו אינה שלמה, מכיוון שהשתייכות למשפחה אפשרית לא רק...   רוצים לדעת עוד? 
אבן תיבון, משפחה (Ibn Tibon)
 
אבן תיבון, משפחה שלפחות ארבעה מבניה היו מחברים ומתרגמים מערבית לעברית, כונתה "התיבונים".
יהודה בן שאול (1120? - 1190?), נולד בגרנדה שבספרד, התיישב בלינל שבדרום צרפת והיה שם רופא. תרגם את "חובות הלבבות" של בחיי אבן פקודה. בהקדמה לספר כתב...   רוצים לדעת עוד? 
בנאי, משפחה (Banai family)
 
משפחת בנאי, משפחת אמנים ידועת שם בתחום התרבות, הבידור והמוסיקה הישראלית. אבי המשפחה עלה לישראל מפרס בתחילת המאה ה-20 והתיישב בירושלים. בתחילת שנות ה-50 החלו האחים יעקב, יוסי, חיים וגבריאל (גברי) בנאי להתפרסם - בתחילה בתחום הבידור ולאחר מכן...   רוצים לדעת עוד? 
ברונפמן, משפחה (Bronfman)
 
ברונפמן, משפחה יהודית-קנדית של אנשי עסקים ונדבנים. אבי המשפחה, סמואל (1891-1971), רכש ב-1928 את מזקקת האלכוהול סיגרם (Seagram), הפך אותה לאחת הגדולות בעולם, והרוויח הון גדול ממכירת משקאות בשנות היובש בארה"ב. היה נשיא הקונגרס היהודי הקנדי, ונתן...   רוצים לדעת עוד? 
ברנולי, משפחה (Bernoulli)
 
ברנולי, משפחה שוויצית שרבים מבניה היו מתמטיקאים ופיסיקאים ידועים. כתריסר מבני המשפחה קנו שם בתחומים אלה, והידועים מביניהם היו:
ז'ק ברנולי (1705-1654), שהתפרסם בעבודתו על חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ועל תורת ההסתברות. בין השאר, טבע את...   רוצים לדעת עוד? 
הרשל, משפחה (Herschel)
 
הרשל, משפחת אסטרונומים באנגליה.
סר ויליאם הרשל (1822-1738), יליד הנובר שבגרמניה, היה מוסיקאי. אביו היה יהודי אך התנצר ונישא לנוצריה. ב-1757 היגר הרשל לאנגליה, וזמן רב התפרנס שם כנגן עוגב. בעזרת טלסקופים משוכללים שבנה (הוא היה גדול בוני...   רוצים לדעת עוד? 
חוסייני, משפחה (Husseini)
 
משפחת חוסייני. משפחה פלסטינית, אשר בניה שימשו לאורך דורות בתפקידי הנהגה.
בני משפחת חוסייני החזיקו במהלך הדורות במשרות חשובות בשירות האימפריה העות'מאנית, בייחוד במנגנון האסלאמי הדתי. המופתים (פוסקי ההלכות) של ירושלים היו מאמצע המאה ה-19...   רוצים לדעת עוד? 
מונטגיו, משפחה (Montague)
 
מונטגיו, משפחת אישי ציבור יהודים בבריטניה. סמואל (הברון סווייתלינג ה-1; 1832-1911), יליד ליברפול, ייסד בנק מסחרי ושימש כחבר פרלמנט. נודע בתור תומך בנצרכים, יהודים ולא-יהודים. דקדק במצוות והתנגד לציונות. הקים את פדרציית בתי הכנסת (Federation...   רוצים לדעת עוד? 
מורגן, משפחה (Morgan)
 
משפחת מורגן, משפחת בנקאים ונדבנים אמריקאים. אבי המשפחה, ג'וניוס ספנסר מורגן (1813 - 1890), רכש ב-1864 את השליטה בחברה לונדונית, שנעשתה "חברת ג' ס' מורגן ושות'" וטיפלה ברוב ההשקעות הבריטיות בארה"ב.
בנו, ג'ון פירפונט מורגן (1837 - 1913), היה...   רוצים לדעת עוד? 
קירי, משפחה (Curie)
 
משפחת קירי, משפחת מדענים...   רוצים לדעת עוד? 
שטראוס, משפחה (Strauss)
 
משפחת שטראוס, משפחת מוסיקאים וינאית שהתמחתה במוסיקה קלה. יוהן האב (1804 - 1849) היה בעל אולם ריקודים ותזמורת. חיבר כ-250 מרשים ומחולות, וב-1845 נתמנה למנצח נשפי החצר בוינה. שלושת בניו היו אף הם מוסיקאים:
יוהן הבן (1825 - 1899), הנקרא...   רוצים לדעת עוד? 
שניאורסון, משפחה
 
שניאורסון, צאצאיו של שניאור זלמן מלאדי וממשיכי דרכו (בתור ראשי חסידות חב"ד). בנו, דב בר (1773-1827), נתמנה ב-1813 לרב (לאחר מות האב) והתיישב בלובביץ' שנעשתה למרכז חב"ד. עודד את חסידי חב"ד בא"י להתיישב בחברון.
מנחם מנדל (1789-1866; "צמח צדק")...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9