מילון אונליין

  חיפוש ברשת      מילון

 

בארוק – מילון עברי-אנגלי

Babylon Hebrew-Englishהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
בארוק
nm. Baroque

בארוק – מילון עברי-עברי

Babylon Hebrew Thesaurusהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
בארוק
(ז') סגנון ספרותי ואמנותי, קישוטיות-יתר, גודש צבעים ועיטורים, נטייה לעזות וססגוניות

Wikipedia ויקיפדיה העברית - האנציקלופדיה החופשיתהורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
בארוק

בארוֹק הוא הסגנון האמנותי ששלט באירופה מסוף המאה ה-16 ועד אמצע המאה ה-18. הבארוק היווה המשך לסגנון המנייריזם שקדם לו והתאפיין בריאליזם רב, משופע ברגשניות, דינמיות ופאר. בניגוד לסגנון הרנסאנס שהתאפיין בסימטריה, איזון ורוגע ופנה אל השכל והשכנוע, סגנון זה התאפיין במורכבות, מיזוג ניגודיים, תנועה ודרמטיות, כאשר הוא פונה אל הרגש והדמיון, ומנסה לשבות ולהקסים את עין המתבונן.

מקורו של המונח "בארוק" כנראה במילה הפורטוגזית Baroco, שמשמעותה "פנינה בעלת צורה חריגה", ואשר שימשה את מבקרי האמנות של תחילת המאה ה-18 לתאר דבר לא מושלם, כיוון שאמנות המאה ה-17 נחשבה לאמנות אנטי-קלאסית ביחס לרנסאנס. אולם מאמצע המאה ה-19 הופסקה הביקורת על הסגנון המצועצע. המונח "בארוק" השתרש כתיאור של תקופה היסטורית שלמה, הכוללת מלבד הסגנון האמנותי, גם סגנון מוזיקלי אופייני, וכן סגנון ספרות ומדע.


להמשך המאמר ראה Wikipedia.org...


© מאמר זה משתמש בתוכן מ-ויקיפדיה® וכפוף לרשיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו GNU Free Documentation License וכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה
ynet אנציקלופדיההורד מילון בבילון 9 למחשב שלך
ברוק (Baroque)
 
ברוק, תקופה בתולדות המוסיקה הקלאסית. המונח ברוק לציון תקופה מוגדרת בתולדות המוסיקה נכנס לשימוש רק בראשית המאה ה-20, בהתייחס לתקופת הברוק המקבילה בתולדות האמנות הפלסטית.
ראשיתה של תקופת הברוק בהתפתחויות שחלו בשליש האחרון של המאה ה-16...   רוצים לדעת עוד? 
 
ברוק, אסכולה באמנות הפלסטית המערבית. מונח זה משמש לציון הסגנון האמנותי ששלט באירופה למן סוף המאה ה-16 ועד ראשית המאה ה-18, בין תקופת המנייריזם לתקופת הרוקוקו. את סגנון הברוק מאפיינים תנועה, רגשיות, חושניות, דינמיות וריאליזם.
מקור השם אינו...   רוצים לדעת עוד?© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט  
© 2007 מילון G בבילון אונליין - נתמך ע"י מילון בבילון 9